02/08/2020

Jak zadbać o stopy latem

Nawet najbardziej efektowne letnie obuwie nie wygląda dobrze, kiedy mamy zaniedbane stopy. Zgrubienia na skórze, czy pofałdowane paznokcie są zmorą niejednej pani. Kiedy brakuje nam czasu lub chcemy zaoszczędzić, pomocny będzie domowy pedicure. Niektóre sposoby na piękne stopy nie wymagają dużych nakładów finansowych, a środki do pielęgnacji znajdziemy we własnej kuchni.

Kiedy zastanawiamy się, jak zadbać o stopy latem, powinniśmy w ciągu dnia lub wieczorem, zarezerwować sobie chwilę, na ciepłą kąpiel, która zmiękcza zrogowaciały naskórek. Jeśli nie mamy w domu wanny, możemy przygotować miskę z ciepłą wodą i odrobiną żelu pod prysznic lub mydła. Domowy pedicure zaczynamy od wymoczenia stóp w ciepłej wodzie.
Kolejnym krokiem, aby domowe sposoby na piękne stopy były skuteczne, musimy usunąć martwy naskórek przy pomocy pumeksu. Następnie możemy wykonać masaż z gruboziarnistej soli kuchennej, który jest idealnym naturalnym peelingiem i doskonale pobudza krążenie. Aby domowy pedicure był udany, musimy też zająć się paznokciami.

Zdarza się, że wiemy jak zadbać o stopy latem, ale niestety często zapominamy, że wygląd stóp to nie tylko skóra, ale też paznokcie. Paznokcie obcinamy, a następnie przy pomocy cążków pozbywamy się wystających skórek. Należy jednak pamiętać, że taki zabieg powoduje szybsze odrastanie skórek i niekiedy lepszym pomysłem jest odsuwanie ich przy użyciu pilnika.
Domowe sposoby na piękne stopy obejmują też masaż i nacieranie stóp balsamem. Po nałożeniu grubej warstwy kremu, możemy dodatkowo owinąć stopy folią, co zwiększy wchłanianie produktu i przywróci naszym stopom miękkość.
W poszukiwaniu inspiracji możemy przeszukać internet. W sieci znajdziemy mnóstwo podpowiedzi, jak zadbać o stopy latem i cieszyć się modnym, odkrytym obuwiem letnim.

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner